Monitoring dla sklepów Nowy Tomyśl

Nieuczciwi klienci, nieuczciwy personel, niepożądani goście – kolejny rok z rzędu w Polsce odnotowano wzrastającą liczbę kradzieży w sklepach. Powierzchnie handlowe i handlowo-usługowe narażone są na liczne zagrożenia, ewoluujące w coraz bardziej wymyślne formy. Głównie dlatego nadal nie poprawia się wykrywalność tego typu wykroczeń. Tylko 20% kradzieży zostało skutecznie wyłapanych. Przekłada się to w sposób bezpośredni na straty materialne właścicieli sklepików i wielkopowierzchniowych supermarketów. Żeby zredukować efekty niechcianych zachowań, należy sięgnąć po nowoczesny monitoring do sklepu.

Monitoring dla sklepów – Nowy Tomyśl

Systemy monitorujące przeznaczone do przestrzeni handlowych zapewniają możliwość kontroli zachowania osób przebywających w pomieszczeniu. Dzięki instalacji odpowiednich urządzeń natychmiast redukuje się liczba kradzieży oraz podejmowanych prób rabunkowych. Jak prawidłowo zaprojektować monitoring dla sklepów w Nowym Tomyślu? Przede wszystkim należy uwzględnić specyfikę lokalu i jego układ. Standardowo kamery kieruje się na drzwi wejściowe i wyjściowe, dzięki czemu można łatwo zidentyfikować sprawców napadów oraz skontrolować osoby wynoszące towar bez uiszczenia należności. Innym często stosowanym rozwiązaniem jest montaż kamer w narożnikach pomieszczenia. Zwiększa to pole widzenia i bezpieczeństwo w sklepie. Inną formą zabezpieczenia mienia są alarmy. Coraz trudniej odwiedzić sklep, w którym nie ma żadnego systemu powiadamiania. Na rynku dostępne są różne modele, dostosowane do odmiennych potrzeb klientów. Jedne umożliwiają zastosowanie prostych central przeznaczonych do małych obiektów, inne złożonych i zaawansowanych rozwiązań wzbogaconych o automatykę obiektu i kontrolę dostępu. Skuteczność alarmu zależy także od czujników alarmowych. Do sklepów zalecane są przede wszystkim czujniki ruchu i obecności, ale także kontaktrony, czyli urządzenia wykrywające otwarcie okien lub drzwi.

Biskupski Monitoring – zaufaj specjalistom

Biskupski Monitoring to firma z tradycjami. Działamy na rynku od wielu lat i zrealizowaliśmy już wiele instalacji. Zapewniamy kompleksową usługę: doradztwo, pomoc przy planowaniu i projektowaniu, montaż i uruchomienie, a także serwis, w przypadku zaistnienia losowych okoliczności. Rozumiemy, że właściwy dobór kamer wewnętrznych i zewnętrznych, a także urządzeń rejestrujących, to duże wyzwanie i nie każdy może mieć ochotę się z nim mierzyć. Chętnie pomagamy w doborze właściwych komponentów. Zapewniamy pełen profesjonalizm, kompetentną kadrę pracowników oraz serwis systemów montowanych przez naszą firmę. Doskonała znajomość rynku pozwala nam na realizację nawet najbardziej wymagających projektów monitoringu dla sklepów w Nowym Tomyślu.

Skontaktuj się z nami!