Kontrola dostępu Wolsztyn

Jednym z podstawowych elementów systemu bezpieczeństwa w obiekcie jest kontrola dostępu. Urządzenia tego typu umożliwiają nadzór nad wejściem osób do pomieszczeń oraz analizę ruchu użytkowników w danym obszarze firmy, instytucji publicznej czy sklepu.

Kontrola dostępu – Wolsztyn

Kontrola dostępu to aktualnie standardowe zabezpieczenie w wielu miejscach. Najczęściej dostrzegamy je w zakładach przemysłowych, biurach, korporacjach, basenach czy siłowniach. To system, z którego chętnie korzystają pracodawcy i pracownicy, ale dobrze sprawdza się także wśród  użytkowników instytucji publicznych. Zasada działania kontroli dostępu jest stosunkowo prosta. Urządzenie weryfikuje, czy osoba chcąca wejść na zabezpieczony teren posiada ku temu odpowiednie uprawnienia. Najczęściej odbywa się to przy użyciu różnorakich tagów, np. kart: zbliżeniowych, breloków czy opasek RFID na rękę. Tego typu rozwiązanie zalicza się do tak zwanych średnich metod zabezpieczeń. Istnieją też systemy oparte na niskim zabezpieczeniu wejścia na dany teren. W tym wypadku podstawą do uruchomienia systemu jest wprowadzenie ustalonego kodu PIN. Najwyższy poziom ochrony zapewniają metody weryfikacji uprawnień zbudowane na cechach biometrycznych, takich jak odczyt linii papilarnych, tęczówki oka czy skan twarzy.

Zalety kontroli dostępu

Kontrola dostępu w Wolsztynie to przede wszystkim skuteczna ochrona obiektów lub wybranych pomieszczeń przed wejściem osób niepożądanych. Użytkowanie urządzenia jest bardzo wygodne i szybkie. Do jego zastosowania nie jest wymagana dodatkowa obsługa. Elektroniczna kontrola dostępu w Wolsztynie pozwala na indywidualny dobór wariantów systemu, ale i jego urządzeń składowych, takich jak czytnik kart, bramki obrotowe, czy szlabany parkingowe. Inną ważną zaletą konstrukcji jest także zwiększenie dyscypliny wśród pracowników i zredukowanie kosztów działalności firmy przez ograniczenie liczebności personelu ochrony fizycznej.

Kontrola dostępu w Wolsztynie – zaufaj specjalistom

Firma Biskupski monitoring działa na rynku od wielu lat. Nasza siedziba mieści się w Wolsztynie, gdzie zrealizowaliśmy już setki usług. Zabezpieczamy sklepy, magazyny, zakłady pracy, budynki użyteczności publicznej, gospodarstwa rolne, stacje kontroli pojazdów czy domki jednorodzinne. Zapewniamy kompleksowe usługi: od doradztwa i pomocy przy planowaniu i projektowaniu, przez montaż i uruchomienie, aż po serwis porealizacyjny. Z nami bez problemu uruchomisz dodatkowe możliwości nadzoru nad wybranymi sektorami w firmie. Zapewniamy pełen profesjonalizm, doświadczoną kadrę oraz doskonałą znajomość rynku, która pozwala nam na realizację nawet najbardziej wymagających projektów.

Skontaktuj się z nami!